Kotlebovci sa zdržali pri hlasovaní za zrušenie Mečiarových amnestií

Autor: Tomáš Benetin | 29.4.2016 o 13:44 | (upravené 30.4.2016 o 7:31) Karma článku: 8,47 | Prečítané:  3596x

Včerajšia, v poradí tretia schôdza parlamentu sa niesla v duchu Mečiarových amnestií, kotlebovci stiahli chvost.

Prešlo osemnásť rokov po tom čo Mečiar vydal rozhodnutie o vydaní amnestií. Nariadil, aby sa nezačínalo a ak sa začalo, aby sa zastavilo trestné stíhanie za činy spáchané v súvislosti s oznámením o zavlečení M. Kováča ml. do cudziny.

Dnes snáď nikto nepochybuje, že inštitút tejto konkrétnej amnestie nebol daný pre nejaké relevantné sociálne alebo humánne dôvody, pre nesprávny, alebo neprimeraný rozsudok. Je jasné, že išlo o zabránenie prešetrenia skutočností, že na zavlečení M. Kováča ml. spolupracovali pracovníci SIS.

Gábor Grendel podal návrh na zrušenie ktoré dopadlo takto: 

Návrh takmer prešiel. Celý Smer-SD sa buď zdržal, alebo bol proti. Celá SNS okrem Antona Hrnka sa zdržala, Celý Klub MOST - HÍD  sa zdržal. Rovnako sa zachovali poslanci - kotlebovci za LSNS, ktorý sa buď zdržali, buď nehlasovali, boli neprítomní alebo hlasovali PROTI. Týmto sa myslím celkom jasne vyprofilovali a ukázali všetkým svojim voličom, čo sú zač. Je to veľká škoda, že sa poslanci MOSTU, SIETE a LSNS takto k návrhu postavili, lebo Mečiarové amnestie mohli byť od včerajška minulosťou. Následoval návrh Jána Budaja o tom aby bol návrh zákona prerokovaný v druhom čítaní, ten dopadol v rovnakom duchu ako Grendelov návrh.

Voličom ĽSNS želám rýchle zotavenie a poučenie sa do budúcna - ovce nemôžu voliť vlka, aby urobil v košiari poriadok. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PÍŠE NOURIEL ROUBINI – FÓRUM

Toto bude iná kríza ako minulá

Iná kríza bude potrebovať iné riešenia.


Už ste čítali?